24 Nisan Haftasının Önemli Ekonomik Olayları
Tarih: 24. 04. 2012

24 Nisan Haftasının Önemli Ekonomik Olayları

IMF’in AB krizi için ihtiyati para kaynağını genişletmesine piyasa tepkisi. IMF, beklenen kurtarma fonu arttırımını sağlıyor. Bu olay AB’deki iyimserliği desteklerken, haftanın ilk günlerinde piyasalara ivme kazandırmak için yeterli bir neden, artık İspanya’nın durumu için elde yeterli miktarda para mevcut.

FOMC (Federal Açık Piyasa Komitesi) oturumu ve basın toplantısı. Oturumun, Fed politikalarında herhangi bir değişikliğe yol almaçı beklenmiyor ancak piyasalar, muhtemel değişiklere dair ufak detaylara karşı oldukça hassas olacaktır. Fed Başkanı Ben Bernanke’nin geçen aya nazaran daha az iyimser konuşması bekleniyor.

Kazançlar Dönemi 3. Hafta Kazançlar raporu, 3. haftanın sonunda genel havanın da belirginleşmesiyle bir hafta daha etkili olacak.

Fransa ve Yunanistan’daki seçim sonuçları. Her iki sonucun da piyasaya kötü etki etmesi ve EUR’yu baskı altına alması daha muhtemel gözüküyor.

Bu Haftanın Diğer Ekonomik Olayları

Pazartesi

Çin ve AB’de Üretim PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi). Eğer ikisi de aynı etkiyi gösterirse, piyasanın havasını belirleyebilir.

Salı

G-7 Zirvesi. ABD – Yeni konut satışları, New home sales, Kongre Kurulu Tüketici Güveni.

Çarşamba

İngiltere – Ön GSYİH, bir miktar artış gösterebilir. GBP, son dönemde yükseliş içinde ve bu, kısa vadeli pozisyonlarda kâr alma dönemi olabilir. ABD – Dayanıklı Tüketim Malları, FOMC basın toplantısı.

Cuma

Japonya’da merkez bankasının faiz bildirimi ve basın toplantısı: Piyasalar ve diğer riskli varlıklar için iyi, JPY boğaları için kötü anlam taşıyan gevşetici adımlar bekleniyor. ABD – Gelişmiş GSYİH.

Tüm Haberler

Yunanistan Krizi Devam Ediyor

Yunanistan Krizi Devam Ediyor

Kimse kolay bir çözüm beklemediğinden dolayı Yunanistan, bu hafta piyas...devamı

Amazon’un Süpriz Çeyreği

Amazon’un Süpriz Çeyreği

En son tahminlere göre, Amazon üç aylık kazanç raporu ile hafta başın...devamı